Eski erkek arkadaşım aileme uygunsuz fotoğraflarımı gönderiyor

Soru

Eski erkek arkadaşım aramızdaki ilişki sonlandıktan iki hafta sonra açık fotoğraflarımı, fake hesaplar açıp escort- kaşar gibi sıfatlarla ismimi- soyadımı kullanıp, instagramda storylere aileme etiketliyor. Herkese dm’den bu fotoğrafları gönderiyor. Anonim bir sohbet uygulamasında da yine aynı şekilde sahte profil açıp, instagram adresimi- telefon numaramı dağıttı herkese.Bunların hepsinin ekran görüntüleri elimde var. yaklaşık 3 hafta oldu. Neredeyse her gün yapmaya devam ediyor. Birisi görür görmez fotoğrafların hepsini silip, hesabı kapatıyor ama elimde bunların da ekran görüntüleri var. Daha önce beni kapalıdan tehdit ettiği mesaj da var. Şikayette bulunacağımı söylediğimde sonuna kadar inkar etti ki olay yaşanır yaşanmaz  şikayette bulundum zaten. Süreç bir miktar yavaş işliyor. 3 haftadır psikolojik olarak tükenmiş durumdayım en ağır cezayı almasını istiyorum. Artık ne kadar olabiliyorsa. Bunun için, bu olayı durdurabilmek için ne yapmam lazım ve bu süreç nasıl işleyecek bilgi verir misiniz? Ayrıca bu rahatsızlık verici görüntüleri aileme gönderdiği için onlar da dava açabilir mi?

Devam Ediyor 0
joinmeindeath 2 sene 1 Cevap 1436 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba, öncelikle yaşadığınız durum için çok üzgünüm. Öncelikle şikayetçi olmanız sizin de bildiğiniz üzere bu sürecin başlangıcıdır ve malesef delillerin toplanması ve maddi gerçeğe ulaşmak zaman alır.

    Bu süreç devam ederken suç işlenmeye devam ediliyorsa mutlaka ekran görüntülerini, size ulaşmaya çalıştığı numaraları, tehdit suçunu işlediği mesajları ve varsa ses kayıtlarını mutlaka kayıt altına alıp dosyanızın bulunduğu Savcılık’a delil olarak teslim etmeyi unutmayınız. Süreç devam ederken bir avukata danışmanızı önemle tavsiye ediyorum.

    Lütfen bu süreç devam ederken psikolojik yardım almayı ve kendinize dikkat etmeyi unutmayın, tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür.

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.