Twitter’da tanıştığım kişi özel görüntülerimle şantaj yapıyor

Soru

Merhabalar, 2-3 gün önce twıtterdan birisiyle konuşuyodum. Kendisini kadın sanıyodum fakat sahte hesap kullanan bi erkek olduğunu söyledi. bana öncesine gidersek konuştuğumuz sırada cinsel fotoğraflar ve video gönderdim. sonrasında bana şantaj yaptı ve benden 100 tl para istedi olay cumartesi günü gerçekleşti bana Pazartesi sabah 8 e kadar yatırmam için süre verdi yoksa özel fotoğraflarını istemediğim yerlerde(aile, iş arkadaşları kısaca tanıdıklarım) paylaşırım diye tehdit etti beni. internetten araştırmış ne iş yaptığımı herşeyi öğrenmiş ve bugün pazartesi bi şekilde oyaladım para bulamadım. bi yerden gelicek yatırıcam vs gibi bilişim avukatına gidip danıştım adliyeye gidip şikayette bulunacağız dedi hallederiz dedi fakat 5000 tl civarı ücret tutar dedi ve benim o parayı şu an bulmam imkansız teşekkür ettim ayrıldım. Sonrasında o şahısla konuştum parayı yatıracağımı ve bir gün daha süre istediğimi söyledim kabul etti yarın parayı yatırmayı düşünüyorum cahillik mi etmiş olurum ?başka danışacağım kimse yok mağdur oldum ve ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin.Not: hesabı sahte ve ben de iban numarası var bi tek onu biliyorum bu delil yeterli olur mu ?

Devam Ediyor 0
Emrplt 12 ay 1 Cevap 461 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba Emrplt

    Bu kişinin size karşı yaptığı birden fazla suç bulunuyor, özel hayatın gizliliği, şantaj, tehdit vd. Bu yapılanın kanunlarımızda cezası ağırdır. Bu sebeple resmiyetten çekinmenize hiç gerek yok. Karşı taraf görüntülerinizi yayarak ciddi hapis cezası ile karşılaşmak istemeyecektir.

    İban numarası çok ciddi bir delildir. Karşı tarafın veya onu ele verecek kişinin tüm kimlik bilgileri öğrenilebilir. Gönderdiğiniz paranın açıklamasına fotoğraflar için yazabilirsiniz. Bu da parayı niçin gönderdiğinizi açıklar. Daha sonra yaşadığınız yerdeki en yakın Cumuriyet Başsavcılığına giderek şikayetinizi aktarabilirsiniz.

    Bu kişiye para vermek sizi ona daha çok bağımlı kılar. Dolayısı ile mevcut durumla yüzleşerek savcılık nezdinde şikayetinizi oluşturmanız uzun vadede sizin için daha faydalı olacaktır.

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.