Tanımadığım biri tarafından tehdit ediliyorum

Soru

Merhabalar dün gece sosyal medya hesabımdan tanımadığım sahte bir hesaptan tehdit ve taciz mesajları aldım. Bu kişiyi bulmak için ne yapmalıyım? Sizin yapabileceğiniz bir şey var mı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Devam Ediyor 0
whodafiam 9 ay 1 Cevap 265 görüntüleme

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba,

  Öncelikle belirtmeliyim ki, biz sadece bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında kişileri bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda size karşı yapılan eylemlerle ilgili bir müdahalemiz söz konusu olamaz. Kaldı ki bu konudaki tek yetkili merci polis ve savcılıklardır.

  Size gönderilen taciz ve tehdit mesajlarının ekran görüntüsünü almanız ve ilgili paylaşımların bilgisayardan bağlantı adresini (link) de kopyalamanız size karşı yapılan eylemleri delillendirme noktasında işe yarayacaktır.

  Yapılan tehdit ve tacizlerle ilgili şikayetinizi yazıp, yukarıdaki delillerinizi dilekçenize ekleyip, 6 aylık şikayet süresi içerisinde bulunduğunuz yerin bağlı olduğu adliyedeki Cumhuriyet Savcılıklarına şikayette bulunabilirsiniz.

  Cumhuriyet Savcılıkları ilgili kurum ve kuruluşlarla yazışma yaparak, kişiyi tespit edip, gereken işlemleri yapabilir. Siz de sosyal medya üzerinden bu kişileri engelleyerek, huzurunuzun daha fazla kaçmasını engelleyebilirsiniz.

  Saygılarımızla

   

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.