Oyun hesabı dolandırıcılığı

Soru

Merhaba ben bir sosyal medya üzerinden 70 TL ye bir hesap sattım ancak parayı bana teslim etmedi . Hesaba erişim sağlayamıyorum hiçbir türlü dolandırıldım .  Facebook konuşma fotoğrafları var  fakat benim hesabımda hala oyun oynayabiliyor . Bunun için ne yapabilirim siber suçlara şikayet etmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Devam Ediyor 0
Oyxgen 3 hafta 1 Cevap 64 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhabalar;

    Öncelikle geçmiş olsun. Oyun hesabı satışı yapmak amacıyla oyun hesabı bilgilerinin gönderilmesi  ve karşılığında belirlenen ücretin gönderilmemesi  halinde 5237 sayılı TCK’nın 158/1-f maddesinde düzenlenen bilişim sistemlerinin araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık suçu oluşacaktır. Bu aşamada size tavsiyem suçu ispatlamanız açısından delil toplamanız yönünde olacaktır. İlgili kişi ile oyun içinde veya Facebook tan yapılan bütün yazışmalarınızın ekran görüntüsünü dilekçenize eklemeniz eylemi gerçekleştiren kişinin bulunmasında etkili olacaktır.

    Savcılığa hitaben bir şikayet dilekçesi  yazarak yukarıda belirttiğiniz delilleri dilekçenize eklemek suretiyle şikayetinizi ikamet ettiğiniz yerdeki Cumhuriyet Başsavcılığına yapabilirsiniz. Suçun etkin şekilde soruşturulabilmesi için şüphelilerin belirli olması çok önemlidir. Dilekçenizde şüphelendiğiniz kişinin adını soyadını ve sosyal medya hesabını belirtmeniz şüphelilerin bulunmasında büyük önem arz etmektedir.

    İyi günler dilerim.

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.