Korkuyorum yardım edin

Soru

Merhabalar . 2 yıldır görüştüğüm kişiyle bir yıl evvel ayrılmak istedim. Fakat o bunu kabullenmedi ve çirkinleşti. Beni tecavüz etmekle ve öldürmekle tehdit etti. Watshp üzerinden yapılan bu tehditleri maalesef ki kimse görmesin diye silmiştim . Her tartışmada küfür ediyor . Sadece korktuğum için onunlayım . Ailemden uzakta oturuyorum ve her an kalkıp yanıma gelme tehlikesiyle baş başayım. Ne yapacağımı kime gideceğimi bilmiyorum. Savcılığa versem mesleğine gelecek zarardan dolayı bana daha çok kızar ve her şey daha kötüye gider. Gemileri yaktım eğer evlenmezsen öldürürüm seni diyor her defasında . Benim hayatım ne olacak ? Benden vazgeçmesi için bir yol sunun bana ne olur ? Ailemin haberi olmadan benim de canımı yakmadan nasıl bir yol seyretmeliyim ? Yoksa ömrü boyunca mutsuz olup mutlu rolü mü yapacağım insanlara ? Lütfen bana destek olun.

Devam Ediyor 0
Çağla 1 sene 2 Cevaplar 355 görüntüleme

Cevaplar ( 2 )

 1. Merhaba Çağla Hanım;

  Yaşadığınız olay siber zorbalığın ötesinde doğrudan cebir ve tehdit içeriyor.

  Naçizhane tavsiyem bulunduğunuz ildeki baroya gidip kadın hakları biriminde destek almanızdır. Ankara veya İstanbul gibi büyük bir ilde iseniz kadın hakları komisyonları size bir çok konuda yol gösterip yardımcı olabilirler, maddi destek almanızı da sağlayabilirler.

  Eğer size yapılanlarla ilgili elinizde herhangi bir deliliniz yoksa; tehdit edildiğinize, hakarete uğradığınıza ilişkin mesajları saklayınız, konuşmaları ses kaydı yapınız, fiziksel şiddete uğruyorsanız darp raporu alınız. Tüm bu delilleri topladıktan sonra bir avukat aracılığı ile savcılığa başvurunuz.

  Size bu kadar baskı yapan ve tehdit eden kişi muhtemelen tutuklanacak bir size uzun bir süre zarar veremeyecektir. Bu süreçte telefonunuzu adresini değiştirerek kendinizi korumaya alabilirsiniz.

  Her ne kadar bu sitemizin amacı siber zorbalık mağdurlarına yol göstermek ise de artan bayana şiddet olayları sebebi ile sizlere her zaman destek olmak isteriz. Lütfen bulunduğunuz ildeki baroya gidip detaylı olarak bilgi ve destek alınız. Her gününüzü yaşadıklarınıza katlanarak geçirmek zorunda değilsiniz.

 2. Merhaba Çağla hanım,

  Yaşamış olduğunuz bu durum fiziksel ve ruhsal bütünlüğünüze zarar verebilecek önemli ve bir an önce çözülmesi gereken bir durum. Bu konu ile ilgili yapmanız gereken öncelikle hukuki haklarınızı kullanarak kendinizi koruma altına almanız. Diğer yandan bahsettiğiniz kişinin tehditlerine boyun eğmek, sizden vazgeçmemesi durumunda o kişiyle bu tehditler sebebiyle bir arada olmak uzun vadede size çok daha büyük zarar verebilir. İstediklerini yaparak bu ilişkiyi sürdürmek var olan bu olumsuz durumu ortadan kaldırmayacaktır. Karşı tarafın mesleği gereği o kişinin bu durumdan olumsuz etkilenecek olması size ait bir sorun olmamalı. Mümkünse en kısa zamanda bu kişiye karşı kendinizi korumaya yönelik eylemlere başvurmanız çok yerinde olacaktır.

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.