Discord’da dolandırıldım

Soru

Discordda bir sunucuda bir şey gördüm 1 yıllık nitro 10 lira diye tamam alayım falan dedim daha sonra parayı transfer ettim ve engellendim 10 liram gitti

Devam Ediyor 0
nnehirrrr 4 hafta 1 Cevap 77 görüntüleme

Cevap ( 1 )

  1. Merhaba,

    Öncelikle yaşadıklarınız için üzgün olduğumu belirtmek isterim. Dolandırıcılık suçunun oluşabilmesi için “bir başkasının zararına olarak kendine ya da bir başkasına yarar sağlama” unsuru aranmaktadır. Size nitro classic satan ve fakat parayı aldıktan sonra nitro classic boostunu devretmeyen kişi ya da kişilerin dolandırıcılık suçunu işledikleri görülmektedir. Bu noktada bir avukat olarak size tavsiyem, konunun teknik boyutlarının olması sebebiyle bir avukat vasıtasıyla savcılık şikayetini gerçekleştirmenizdir. Şikayeti kendiniz yapmak istiyorsanız da, öncelikle elinizdeki mesajlaşma ve satın alma işlemlerine ilişkin ekran görüntüleri ile dekontları derleyip bir şikayet dilekçesi yazmanız ve ikamet ettiğiniz bölgedeki adliyeye giderek  Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunmanızdır.  Akabinde savcılık bir soruşturma başlatacaktır.

    Bir hukukçu olarak tavsiyelerim bunlar olmakla birlikte, bu tip siber zorbalık ve dolandırıcılık eylemlerine maruz kalmamak adına internet ortamından güvenilir olmayan ve tanımadığınız kişilerle alışveriş yapmamanız ve para göndermemenizdir. Zira Discord’un nitro boosları doğrudan Discord üzerinden abonelik yöntemiyle satılmakta olup, bu nitro booslarının başka kişiler tarafından satılması hayatın olağan akışına pek uygun olmayıp genellikle yaşadığınız olayda olduğu gibi sonucunda para ödeyen kişiler mağdur olmaktadır.

    Tekrardan çok geçmiş olsun.

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.