Connected2. Me’de sahte hesap ve çalıntı fotoğraflar kullanılıyor!

Soru

Connected2 uygulamasında benim fotoğraflarımı kullanarak kendine profil oluşturmuş bir kullanıcı var ve daha önce bu şekilde bir instagram hesabı daha açılmıştı şikayetler üzerine kapatıldı. Şikayet ettim fakat bir geri dönüş alamadım henüz bu uygulamada. Bunun dışında nasıl bir şikayet yöntemine başvurabilirim?

Devam Ediyor 0
damlaktuk 7 ay 1 Cevap 431 görüntüleme

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba Damla Hanım;

  Öncelikle karşılaştığınız durum doğrudan bir siber zorbalık eylemi olmayıp kişilik haklarınızın ihlali kapsamında bir eylemdir.

  Bu kişi sizin genel paylaşıma açık olmayan fotoğraflarınızı alıp kullandı ise TCK anlamında özel hayatın gizliliğini ihlal suçu işlemiş olur. Bu hususta bulunduğunuz yerdeki Cumhuriyet Savcılıklarına giderek şikayetlerinizi arz edip erişimin engellenmesini talep edebilirsiniz.

  Bu kişi sizin genel paylaşıma açık olan fotoğraflarınızı alıp kullandı ise bu kullanım tek başına suç teşkil etmeyecek ama bir tazminat sorumluluğu doğuracaktır.

  Bu konudaki detaylı bilgiyi https://internet.btk.gov.tr/internet-ortaminda-kisilik-haklarinin-ihlali-detay-72.html sitesinden edinebilirsiniz.

  Saygılarımla

Cevap bırak

Cevaplar yalnızca sistemimize kayıtlı uzmanlar tarafından verilmektedir.